Jsme exkluzivním prodejcem značek True Beadz, Mama Beads, Bella Fascini i distributorem značek X Jewellery, Elfbeads a Elfpetite v České republice

Píšťalka - Call Out

AAP068
3 hodnocení
OHM

Být slyšet. V lese, na hřišti nebo u bazénu. Píšťaly jsou známé už z dob, kdy první lidé nejprve vyřezali tykev, větev nebo kousek kosti a zjistili, že fouknutím do otvoru mohou vydat zvuk.  V Řecku píšťalky udržovaly tempo veslující posádky. Angličané používali píšťalky během křížových výprav k signalizaci lukostřelců nebo na palubě námořních plavidel k vydávání příkazů nebo pozdravu hodnostářů.

Vynálezcem píšťalky, kterou dnes známe, byl Joseph Hudson. V roce 1870 vytvořil mosaznou píšťalku Acme City, která se stala první píšťalkou používanou při fotbalových zápasech. V 1883, Joseph začal experimentovat s novými designy, které mohly produkovat intenzivní zvuk slyšený přes míli daleko. Policisté v té době používali ke komunikaci neefektivní chrastítka. Hudsonova píšťalka, nazvaná Acme Thunderer, byl přijat Scotland Yardem v roce 1884 a dodnes zůstává nejpoužívanější píšťalkou na světě.

Píšťalky mají mnoho praktických použití, od sportu přes řízení dopravy, jako pomůcka plavčíka, i pro výcvik psů. Píšťalky jsou také důležitými varovnými pomůckami. Možná se rozhodnete nosit naši lesklou OHM píšťalku na svém náramku, aby symbolizoval vaši vlastní roli učitele a průvodce v chaotickém světě. Možná vám naše píšťalka OHM připomene slunná léta na pláži nebo sportovní akci. Užívejte si OHM a dejte nám vědět, co pro Vás píšťalka znamená.

Be heard. Be that in the woods, on the playground, or swimming pool. Whistles have been around since early humans first carved a gourd, branch, or piece of bone and found that they could make a sound with it. The ancient Egyptians used small shells as whistles. In Greece, whistles kept the rowing stroke of the galley crew. The English used whistles during the Crusades to signal archers, or aboard naval vessels to issue commands or salute dignitaries.

The inventor of the whistle we know today was Joseph Hudson. In 1870, he created the Acme City brass whistle, which became the first referee whistle used in football matches. In 1883, Joseph began experimenting with pea-whistle designs that could produce an intense sound heard over a mile away. Police officers at the time used ineffective ratchet rattles to communicate. Hudson's pea-whistle invention, called the Acme Thunderer, was adopted by Scotland Yard in 1884, and it remains the most used whistle in the world to this day.

Whistles have many practical uses, from sports to traffic control to lifeguard to dog training. Whistles are also important symbols of warning. Maybe you choose to wear our shiny OHM whistle on your bracelet to symbolize your own role as a teacher and a guide in a chaotic world. Maybe our OHM whistle reminds you of sunny summers at the beach or sporting event. CALL OUT to OHM and let us know why you are wearing it.


  • Na dotaz
930 Kč
Kategorie: srpen 2020
materiál: stříbro 925
Položka byla vyprodána...
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: