Jsme exkluzivním prodejcem značek True Beadz, Mama Beads, Bella Fascini i distributorem značek X Jewellery, Elfbeads a Elfpetite v České republice

Opičí pěst - Monkey Fist

AAE120
Neohodnoceno
OHM

Tento uzel- Opičí pěst byl často používán na konci záchranného lana vyhozeného z lodi, uzel pěst opice se tak stal symbolem solidarity a přátelství. Každý uzel je nějakým způsobem odlišný a nikdy není dokonale kulatý, stejně jako každé přátelství je jedinečné a nedokonalé. Uzel Opičí pěst- Monkey Fist roste s opakovaným použitím, je pevnější a kulatější, stejně jako přátelství roste pevněji a plynuleji s časem a pozorností. Podle dávných zvyků by měl být tento uzel věnován kamarádovi, starému nebo novému, jako symbol přátelství.

Uzel Opičí pěst je používán námořníky jako závaží, což usnadňuje házení lana. Tento uzel bývá vázán na konci provazu, který se vyhazuje z lodi do doku. Tento uzel také používali rybáři k obsazení sítě mezi dvěma loděmi a vlečnými sítěmi pro větší úlovek ryb. Těžký uzel Opičí pěst byl někdy využíván jako zbraň z ruky do ruky, kterou námořníci nazývali „slungshot“.

Ať už si tento parádní kousek OHM  Opičí pěst ponecháte nebo ji věnujete, věřte, že si ji zamilujete pro mnoho způsobů použití a styl jejího designu. Naše Opičí pěst může viset z mini-řetízku OHM BALL, aby připomínala význam lana pro námořníky a rybáře, tento krásně zpracovaný malý uzel lze nosit jako přívěsek nebo visící korálek jemně houpající se z náramku.

Opičí pěst je krásný symbol přátelství. Pořiďte ho sobě, i dejte ho jako dárek, věnujte svým přátelům a noste je společně jako připomenutí vztahu a přátelství, kterého si vážíte.

 

Because it was often used with a lifeline tossed from a boat, the Monkey Fist knot became a symbol of solidarity and friendship. Each knot is different in some way and never perfectly round, just as each friendship is unique and imperfect. The Monkey Fist knot grows tighter and rounder with repeated use, just as a friendship grows firmer and smoother with time and attention. Tradition holds that a Monkey Fist should be given to a friend, old or new, with the story of that friendship and the knot’s symbolism shared.

Whether you keep or share this OHM Monkey Fist bead, you will love its many uses and the cleverness of its design. Our Monkey Fist can dangle from a mini-chain to simulate the weighted lines of the sailors and fishermen, and our intricate little knot can be worn as a pendant or a hanging bead swinging gently from your bracelet.

The Monkey Fist knot is used by sailors to serve as a weight, making a rope easier to throw. This knot was tied at the end of a heaving line that could be hurled from ship to dock. This knot was also used by fishermen to cast a net between two boats and trawl for a larger catch of fish. The weighted Monkey Fist knot was sometimes utilized as a hand-to-hand weapon, which the sailors called a “slungshot”.

Any way you wear it, the Monkey Fist is a beautiful symbol of friendship. Give them as gifts, share them with your friends, wear them as reminders of the relationships you cherish.


  • Na dotaz
1 530 Kč
Kategorie: srpen 2020
materiál: stříbro 925
Položka byla vyprodána...
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: