Jsme exkluzivním prodejcem značek True Beadz, Mama Beads, Bella Fascini i distributorem značek X Jewellery, Elfbeads a Elfpetite v České republice

Zeměplocha

Tento možná tak trochu kouzelný svět spočívá na zádech čtyř obrovských slonů, kteří se jmenují Berilia, Tubul, T'Phon Velký a Jerakeen, ti stojících na krunýři gigantické, šestnáct tisíc kilometrů dlouhé želvy jménem A'Tuin, která zvolna pluje vesmírem.

Zeměplocha má ve svém středu, v oblastech Hor Beraní hlavy vysokou horu Cori Celesti, kde žijí zeměplošští bohové v čele se Slepým Io. Po jejím obvodu je krajový oceán, věčně přepadající do okolního vesmíru v podobě Krajopádu.

Na Zeměploše neexistuje sever, jih, východ a západ; světové strany jsou posměrprotisměrstřed a okraj. Významným číslem je osm. Barevné spektrum má osm barev (osmá je „barva kouzel“ oktarína - vidí ji jen mágové, tvorové s nadpřirozenými schopnostmi a kočky) a světlo se na Zeměploše šíří skoro stejně rychle jako zvuk. Týden má osm dní, rok osm ročních období a 800 dní. Zeměplošský kalendář má ale 13 měsíců. Všechno je prostoupeno magií, přičemž mágové a čarodějky jsou významnými členy společnosti... a teď můžete mít tenhle bláznivý svět i vy.. :) 

Korálek z dílny Argo na motivy příběhů Terryho Pratchetta

https://www.storyinthebead.cz/argo/zemeplocha/

 

6341-2

6341-3