Jsme exkluzivním prodejcem značek True Beadz, Mama Beads, Bella Fascini i distributorem značek X Jewellery, Elfbeads a Elfpetite v České republice

#himmapanmarshmallow

Himmapan, bájný les, o němž se věří, že spojuje nebe a zemi, je mystická země na vrcholu drsné hory tyčící se vysoko do nebe. Je krásný a rozlehlý a je sídlem andělů strážných, lidí s nadpřirozenými schopnostmi a podivných a bizarních zvířat. Umělci minulosti vytvářeli umělecká díla inspirovaná lesem Himmapan, která se objevovala na obrazech i v sochách v chrámech. Současní umělci inspirovaní lesem Himmapan vytvářejí také umělecké hračky pro mladší generace.

Nedávno byly na sociálních sítích sdíleny fotografie soch zvířat z Himmapanu, které vytvořili místní řemeslníci v chrámech v Thajsku. Jde o sochy, jejichž tvary se vymykají proporcím a jejichž detaily byly vyladěny nikoli v souladu s tradicemi královských techniků na královském dvoře, ale spoléhají se na oddanost a víru. Ačkoli mohou vypadat jako sochy vytvořené lidmi bez znalostí umění, jejich naivní jednoduchost se ukázala být rozkošná. Některá díla vypadají jako karikatury, které vykouzlí úsměv na tváři, kdykoli se na ně lidé podívají. Popularita se rozšířila pomocí #หิมพานต์มาร์ชเมลโล่ (#himmapanmarshmallow).

Mo, Komkrit Tepthian, vyučující na katedře výtvarného umění na Škole architektury, umění a designu Technologického institutu krále Mongkuta v Ladkrabangu a zakladatel MOTMO STUDIO, byl jedním z lidí, kteří trend Himmapan Marshmallow přinesli veřejnosti se záměrem předávat tradiční znalosti prostřednictvím uměleckých hraček. Umělecké hračky z divoké přírody Himmapan přinesly do umělecké komunity zábavu, radost a barvy.

Společnosti OHM a Mo-Komkrit si tyto mýtické tvory vybraly pro návrh kolekce korálků Himmapan Marshmallow a zachytily jejich jedinečnost pod názvem Be You Be OHM s cílem přiblížit díla místních řemeslníků mezinárodnímu publiku.

Tyto bytosti Himmapan jsou strážci chránící posvátná náboženská místa. Obvykle je lze spatřit před branami a vchody v okolí chrámů nebo u nich. Každý z nich má jedinečné rysy, které jsou okamžitě rozpoznatelné. Dodávají se ve speciálním balení inspirovaném krásou lesa Himmapan. Při společném shromáždění se vzájemně doplňují a dělají příběh zajímavějším.

 

 

 

 

Náš eshop Story in the Bead přináší tuto okouzlující kolekci OHM i pro vaše náramky. 

Kterou figurku si vyberete?   

Za nás je to jednoznačně NAGA PUNK :)

 

 

 

HIMMAPAN MARSHMALLOW je limitovaná edice, která je k dispozici po celém světě a kterou vydalo studio Motmo. K dispozici je 111 kusů od každého designu. V případě úspěchu se návrhy mohou v budoucnu připojit k běžnému katalogu vydání.

 

 

 

 

 

Charakteristiku jednotlivých postav - figurek najdete: 

https://www.storyinthebead.cz/duben-2023/

 

V případě nedostupnosti některé figurky nás kontaktujte, pokusíme se ji pro vás doobjednat. 

 

Be you be OHM... BUĎ SÁM SEBOU, BUĎ OHM. 

♥